KONST / Litografier / Färglitografi 15086176
nr 1508 6176
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Signerad, numrerad 168/250. Färglitografi, bildmått: 38x45 cm, yttermått inklusive ram: 53x59 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 12 december 2022
kl 19:31:26
700 kr
800 kr
1.100 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.900 kr
1.700 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
1.900 kr
1.900 kr (Budbetjänt)
2.000 kr